Zespół Opieki
Zdrowotnej
w Strzyżowie


Telewizja z wizytą u noworodków w Szpitalu Powiatowym w Strzyżowie

05.10.2016

        W dniu 28.09.2016 r. z dumą zaprezentowaliśmy nasz oddział noworodkowy w programie regionalnej telewizji iTVPołudnie.
        Dzięki współpracy Dyrekcji Szpitala i Samorządu lokalnego oraz dzięki wsparciu Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy nasz oddział został wyposażony w najnowocześniejszy, wysokiej klasy sprzęt, który pozwala nam pomóc noworodkom, które wskutek komplikacji porodu, z powodu wcześniactwa lub choroby mają trudności w adaptacji do życia poza organizmem mamy.W znakomitej większości wszystkie te problemy adaptacyjne mają charakter łagodny i przejściowy, możemy dzieci leczyć w naszym oddziale i dzieci te nie muszą być nigdzie odsyłane.

        Personel lekarski i pielęgniarski oddziału dokłada wszelkich starań aby mamy i dzieci otrzymały najlepszą pomoc jakiej potrzebują, czuły się u nas bezpiecznie i miały zapewniony maksymalny możliwy komfort pobytu.

        Dzięki kameralnej, niemal domowej atmosferze, możliwe jest indywidualne podejście do pacjentów, umożliwiamy kontakt matki i dziecka -” skóra do skóry”- po porodzie, system opieki rooming-in, promujemy karmienie piersią. Nie zapominamy, że mama również potrzebuje odpoczynku i wtedy opiekę nad noworodkiem przejmują nasze panie pielęgniarki, oczywiście wszystko w porozumieniu z mamą .

        W ramach pobytu w oddziale wszystkie noworodki mają wykonywane badania:

USG – przezciemiączkowe, USG - j. brzusznej, badanie słuchu, pulsoksymetrie oraz mają pobieraną krew w kierunku badań przesiewowych.

 

Dużą satysfakcją jest dla nas jeśli zadowolone mamy chwalą naszą pracę, pomocny i zaangażowany personel oraz wracają do naszego oddziału aby urodzić swoje kolejne dzieci.

 

Zapraszam Państwa do obejrzenia krótkiej prezentacji oddziału noworodkowego w Strzyżowie przygotowanej i udostępnionej przez iTVPołudnie
 

Prawa autorskie iTVPołudnie

Powrót